Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń: +48 12 2518066  

(pn-pt 8:00 - 16:00, sob: 8:00 - 16:00, nd: 8:00-16:00)  


ZAKUP I PŁATNOŚĆ

Tak. Wystarczy, że w koszyku wybierzesz opcję płatności za pobraniem. Zapłacisz dopiero w momencie, gdy otrzymasz swoją przesyłkę.
Oczywiście. Skontaktuj się z naszą obsługą klienta, podaj dane do wysyłki, a paczkę nadamy jeszcze tego samego dnia.
Jak najbardziej. Zapraszamy do naszej siedziby w Krzeszowicach przy ul. Krakowskiej 23, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00.
Niestety nasz sklep internetowy nie prowadzi sprzedaży ratalnej. Nasze produkty można jednak kupić na raty za pośrednictwem popularnego serwisu aukcyjnego. Decydując się na taki zakup koniecznie upewnij się czy dystrybutorem jest firma Vasco Electronics.

DOSTAWA

Na terenie Polski zamówienia realizowane są w ciągu 24 godzin. Jeśli wybierzesz firmę kurierską UPS - to w 90% przypadków otrzymasz swoja paczkę następnego dnia roboczego.

ZWROTY I REKLAMACJE

Tak. Zgodnie z prawem masz na to 14 dni. Zwrotu w tym terminie nie musisz argumentować.
Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z 30 maja 2014 mamy 14 dni na zwrócenie pieniędzy od momentu, w którym urządzenie do nas dotrze. Dokładamy jednak wszelkich starań, by nastąpiło to jak najszybciej. W większości przypadków trwa to zaledwie kilka dni.

POMOC TECHNICZNA

Jeżeli nie udało Ci się uzyskać dostępu do Internetu po przekroczeniu granicy, spróbuj wyłączyć i włączyć swoje urządzenie. Przyspieszy to logowanie Vasco do nowej sieci GSM. Jeśli problem nie został rozwiązany lub powtarza się, możesz w Ustawieniach Vasco wyłączyć opcję automatycznego wyboru i zmienić operatora sieci ręcznie.
Najpierw upewnij się, że włączony jest transfer danych internetowych.
W dolnej części ekranu powinna znajdować się ikona symbolizująca włączony dostęp do Internetu przez sieć GSM . Będzie to data. Gdy transfer danych jest wyłączony lub niedostępny ikona będzie szara. Aby aktywować transfer danych dotknij i przytrzymaj ikonę - zmieni ona kolor na zielony.
Aby połączyć się z siecią WiFi wybierz z menu opcję “Ustawienia” i “Ustawienia WiFi”. Z dostępnej listy wybierz sieć, z którą chcesz się połączyć, a następnie w oknie dialogowym wpisz wymagane hasło sieciowe. Jeżeli sieć domowa posiada zabezpieczenia w postaci hasła to najpierw upewnij się, że wpisywane przez Ciebie hasło zabezpieczające jest prawidłowe. Pamiętaj by przy wpisywaniu hasła uwzględnić wielkość liter.
Naciśnij ikonę WiFi wi-fi na ekranie głównym. Po jej aktywowaniu przejdź do ustawień sieci WiFi. Wybierz z listy dostępnych sieci, tę z którą chcesz się połączyć. Jeśli logowanie do sieci wymaga podania klucza zabezpieczającego - wpisz go i zatwierdź przyciskiem “ OK”. Vasco automatycznie zapamiętuje każdą sieć, do której zostanie połączony, a także hasło, niezbędne do logowania.
Upewnij się, że moduł WiFi jest włączony, a następnie przejdź do “Ustawień Vasco”, wybierz belkę “Ustawienia” oraz “Ustawienia WiFi. Na ekranie zobaczysz listę dostępnych sieci. Po kliknięciu w wybraną sieć, pojawi się okno do wpisania hasła. Gdy je wprowadzisz, zatwierdź przez kliknięcie OK.
Numer Twojego Vasco znajduje się na wewnętrznej stronie pudełka, na ochronnym etui lub pod klapką baterii. Zwykle zaczyna się od cyfr 372 lub 00372.

AKTUALIZACJE I STAN FABRYCZNY

Przywrócenie ustawień fabrycznych może sprawić, że niektóre aplikacje przestaną działać i będzie konieczne odesłanie urządzenia do producenta. Dlatego, zalecamy by tego nie robić.
Przywrócenie ustawień fabrycznych powoduje usunięcie wszystkich ustawień zdefiniowanych przez producenta urządzenia, niezbędnych do jego prawidłowego działania. Dlatego przestrzega się przed wykonywaniem tej czynności. Po przywróceniu fabrycznych ustawień większość funkcji tłumacza nie będzie działać prawidłowo, dlatego należy skontaktować się z serwisem. Numer kontaktowy: 48 12 3451923
Żeby sprawdzić dostępność aktualizacji - połącz się z siecią Wi-Fi. Następnie z menu głównego wybierz opcję Ustawienia Vasco i “sprawdź aktualizacje”.
W Vasco Translator do menu można się dostać przez naciśnięcie przycisku menu. Jeżeli po kliknięciu przycisku “sprawdź aktualizacje”, w oknie dialogowym pojawi się pytanie “Pobrać aktualizację?”, możesz kontynuować lub odłożyć tę czynność na później.
Jeśli wybierzesz kontynuację - postępuj według wskazówek pojawiających się na ekranie. W przypadku gdy nie ma dostępnych nowych wersji oprogramowania, zobaczysz komunikat: “Aktualizacja nie jest wymagana”.
Jeżeli przypadkowo zmieniłeś język swojego urządzenia na zupełnie Ci nieznany, prosimy skontaktuj się z nami za pomocą formularza na stronie lub telefonicznie. KONTAKT

BŁĘDY

Taki problem może pojawić się tylko w starszej generacji tłumaczy: Vasco 2.0 i Vasco Traveler.
Urządzenie wymaga pobrania i zainstalowania aktualizacji.
Będziesz potrzebował komputera z dostępem do Internetu oraz kabla USB dołączonego do Translatora.
Metoda sprawdza się tylko na komputerach z 64 bitowym systemem operacyjnym. Postępuj według poniższych wskazówek:
  1. Pobierz plik poprzez kliknięcie w link https://onway.pl/vasco/updates/extInstaller/, lub skopiuj go i wklej do przeglądarki.
  2. Rozpakuj plik "extInstaller" klikając w niego dwukrotnie.
  3. Kliknij "Instaluj"
  4. W nowym oknie kliknij "Start update"
  5. Podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla USB dołączonego do zestawu.
  6. Jeśli po zakończonej aktualizacji zobaczysz komunikat "Success", możesz zamknąć okno programu i odłączyć urządzenie.
W razie niepowodzenia, skontaktuj się ze wsparciem technicznym.
Numer kontaktowy: 48 12 3451999
Najpierw sprawdź poziom głośności urządzenia naciskając przycisk “Volume+”. Jeżeli jest on odpowiedni, upewnij się, że funkcja wymowy jest dostępna dla danego języka w Twoim modelu tłumacza . Jeśli oba te warunki są spełnione, a urządzenie nadal nie wymawia tłumaczenia prosimy skontaktuj się z nami: telefonicznie, mailowo lub za pomocą formularza. PRZEJDŹ DO KONTAKTU

STAN KONTA I KARTA SIM

Urządzenia Vasco Translator posiadają licznik wykonanych tłumaczeń. Na jego podstawie można w przybliżeniu oszacować ile zdań będziemy mogli jeszcze przetłumaczyć.
Fabryczne doładowanie zwykle wystarcza na przetłumaczenie ok. 5000 zdań. Jeśli chcesz sprawdzić środki dostępne na koncie skontaktuj się z nami. KONTAKT
Aby doładować kartę SIM kup produkt Doładowanie Vasco na naszej stronie. Zostaniesz przeprowadzony krok po kroku przez cały proces doładowania karty SIM. KLIKNIJ TUTAJ
Rekomendujemy korzystanie z wbudowanej karty SIM. Część urządzeń Vasco posiada dwa miejsca na kartę SIM. Jedno zajmuje nasza karta fabryczna, drugie możesz wykorzystać, by użyć własnej. Pamiętaj jednak, że użycie własnej karty SIM za granicą może spowodować naliczenie dodatkowych kosztów przez Twojego operatora. Sprzedawca urządzenia nie bierze odpowiedzialności za działanie kart SIM innych niż fabryczna oraz nie ponosi odpowiedzialności za koszty powstałe w wyniku użytkowania innych kart SIM niż fabryczna. Do poprawnego działania własnej karty wymagana jest dodatkowa konfiguracja ustawień. Możesz także potrzebować danych APN od Twojego operatora sieci.

TŁUMACZE ELEKTRONICZNE

Wszystkie tłumacze firmy Vasco Electronics mówią z akcentem brytyjskim. Tłumacze amerykańskiej firmy Ectaco używają angielskiego amerykańskiego. Natomiast tłumacze Omni mają zarówno wymowę brytyjską jak i amerykańską.
Wszystkie urządzenia Vasco tłumaczą całe zdania.
Większość naszych urządzeń mieści się w kieszeni. Dostępne rozmiary poszczególnych produktów znajdziesz w opisie technicznym każdego z nich.
W większości przypadków tak. Tłumacz elektroniczny nie zastąpi jednak żywego tłumacza. By maksymalnie podnieść skuteczność tłumacza elektronicznego warto używać krótszych zdań i prostszych sformułowań. Takie działanie z pewnością wyeliminuje około 95% potencjalnych błędów.
Urządzenia Vasco wymagają dostępu do Internetu, jednak są wyposażone w karty SIM, które pozwalają na połączenie poprzez sieć GSM. W ten sposób użytkownik praktycznie nie musi się martwić o dostęp do Internetu i może do woli korzystać z translatora.
Tłumacze potrafią przetłumaczyć całe zdania, nawet te bardziej skomplikowane. Słowniki tłumaczą tylko pojedyncze słowa.

VASCO TRANSLATOR

Tłumacz Vasco potrzebuje połączenia z internetem. Fabryczna karta SIM pozwoali Ci na dostęp do sieci niemalże we wszystkich zakątkach świata. Co więcej, nie wymaga to żadnej konfiguracji. Wystarczy zasięg GSM.
Vasco Translator to tłumacz elektroniczny rozpoznający mowę.
Vasco Traveler o wielofunkcyjne urządzenie, które oprócz tłumacza mowy ma dodatkowe funkcje, jak na przykład nawigacja GPS czy telefon.
Pod każdym z naszych produktów znajdziesz przycisk „Porównaj”. Ta funkcja pomoże Ci dokładniej porównać możliwości nawet kilku naszych produktów.
Vasco Traveler, który ma zainstalowany sklep Google Play umożliwia rozszerzenie funkcji o dodatkowe aplikacje. Aby móc pobierać i instalować dostępne tam aplikacje musisz posiadać konto Google.
Vasco to tłumacze mowy. Możesz do nich mówić, a one rozpoznają to, co powiedziałeś i przetłumaczą na ponad 30 języków. Większość z dostępnych w urządzeniu Vasco języków wypowiadana jest na głos, więc będziesz miał możliwość odsłuchania swojego tłumaczenia.
Tak, po przekroczeniu granicy Vasco automatycznie łączy się z lokalną siecią GSM, więc będziesz mógł z niego korzystać natychmiast.
Zasób słownictwa tłumaczy Vasco jest nieograniczony, dzięki temu, że korzystają one z zewnętrznych serwerów.
Na początku otrzymujesz od nas możliwość przetłumaczenia poprzez sieć GSM nawet do 5000 zwrotów w zależności od kraju. Fabryczna kartę SIM możesz, w miarę potrzeby, doładowywać dowolnie wybraną przez Ciebie kwotą. Koszty transferu danych dostępne są TUTAJ.
Do tłumaczy Vasco nie można dodawać języków. Są to urządzenia wielojęzyczne (ok. 40 języków), które umożliwiają komunikację z prawie 90% ludzi na świecie.
Jak najbardziej. Tłumacze Vasco działają niezależnie od połączenia WiFi, ponieważ automatycznie łączą się z wieloma sieciami GSM na całym świecie.
Na stronie produktu znajduje się mapa, na której zaznaczone są wszystkie kraje, w których działa tłumacz Vasco. Jeżeli nie możesz znaleźć kraju, do którego się wybierasz – zadzwoń do nas, chętnie pomożemy. SZYBKI KONTAKT
W opisie każdego z produktów znajdziesz listę języków, dla których dostępna jest opcja wymowy.
Żywotność baterii uzależniona jest od modelu urządzenia. Przy ciągłym i intensywnym użytkowaniu bateria może rozładowywać się równie szybko, co w przypadku zwykłych smartfonów. Jeżeli poszukujesz urządzenia z bardzo pojemną baterią, która pozwoli Ci na wyjątkowo długie korzystanie bez konieczności ładowania, zobacz koniecznie: Vasco Traveler Solid.
Wejdź do menu tłumacza i wybierz “Stan konta”. Kwota pozostałych na koncie środków wyświetli się obok Twojego numeru do doładowań.

VASCO TRAVELER

Cena połączenia wychodzącego zależy od kraju, w którym się znajdujesz. Aktualny cennik połączeń znajduje się w opisie produktu w sekcji Łączność.
Cena za MB zależy od kraju, w którym się znajdujesz. Aktualny cennik połączeń znajduje się w opisie produktu w sekcji Łączność.
Jeśli chcesz sprawdzić stan swojego konta, wybierz z menu głównego opcję „stan konta”.
Druga metoda, to skorzystanie z telefonu. Wybierz numer 099 i połącz się. Na ekranie zobaczysz numer telefonu i aktualny stan konta.
Vasco Traveler działa na całym świecie. Wbudowany w urządzenie tłumacz mowy może nie działać w wybranych krajach czarnej Afryki lub w Oceanii. Kraje, w których działa tłumacz Vasco zaznaczone są na mapie na podstronie produktu - sekcja Łączność.
Jeśli chcesz przyspieszyć ustalanie lokalizacji na podstawie satelity, upewnij się, że funkcja GPS jest uruchomiona, a moduł WiFi jest wyłączony.
Jeżeli przy zakupie urządzenia dodałeś do koszyka również Mapy Świata - będą one dostępne automatycznie po uruchomieniu nawigacji. Jeśli jednak zakupiłeś Vasco Traveler bez Map Świata możesz aktywować je przez dokonanie zakupu na stronie Mapy Świata. Po dokonaniu zakupu otrzymasz od nas kod aktywacyjny, który musisz wpisać w ustawieniach aplikacji Mapy i nawigacja w zakładce Aktywacja kodu.

VASCO MINI

Naciśnij i przytrzymaj przycisk Power a następnie dołącz do niego przycisk głośności +. Trzymaj wciśnięte oba przyciski do momentu aż urządzenie wyłączy się. Po zwolnieniu przycisków Vasco Mini uruchomi się ponownie.

AKCESORIA

Pamiętaj, aby najpierw włączyć skaner a dopiero potem urządzenie Vasco. Następnie należy przejść do menu “Akcesoria”, włączyć bluetooth i skaner . Jeżeli zrobiłeś to odwrotnie, wyłącz urządzenia włącz ponownie zachowując właściwą kolejność.
Skaner działa z urządzeniami Vasco Translator i Traveler 5 oraz 7”. Nie współpracuje z tłumaczami Vasco Solid i Vasco Mini. Jeżeli nie jesteś pewien czy skaner będzie działał z Twoim Vasco skontaktuj się z naszą obsługą pod numerem 48 12 3451923.
Klawiatura dedykowana do tłumacza Vasco dostępna jest wyłącznie w zestawie z urządzeniami Translator 7” i Traveler 7”. Jest ona skonfigurowana i przygotowana do pracy z konkretnym urządzeniem dlatego nie można jej nabyć osobno.
Gdy poziom baterii spadnie poniżej 20%, podświetlenie klawiszy wyłączy się w celu oszczędzania energii. Podłącz ładowarkę.